Блог

Картини імпресіонізм

Стиль імпресіонізм можна назвати способом художника максимально точно передати всю красу навколишнього світу, яка міститься в кожній миті й нескінченному плинності часу. Картини в стилі імпресіонізм наповнені жвавістю, красою і власною атмосферою, в яку хочеться зануритися з головою. Даний стиль має яскраву історію, безліч особливостей і представників, які завоювали безсмертну славу у всьому світі.


імпресіонізм живопис

Історія та формування

Ель Греко і Гойя експериментували зі своїми картинами, використовуючи все більш яскраві фарби. Деякий час по тому такі культові художники – імпресіоністи, як Ренуар і Мане надихнулися барвистими полотнами і також вирішили експериментувати з тонами. Рубенс зважився робити кольорові або теплі тіні в своїх полотнах, оформлені проміжними відтінками. Художник вирішив відмовитися від використання чорного кольору в картинах, що пізніше стало одним з найголовніших принципів напрямку.

Сучасний імпресіонізм неможливо уявити в нинішньому вигляді без впливу японського живопису. Гравюри Утамаро і Хокусая показали молодим імпресіоністів інші особливості композиції, символізму та зміни передачі форм.

У 1863 році Едуард Мане демонструє картину “Сніданок на траві” і активно заглиблюється в кола митців, бажаючи знайти власний стиль малювання після вивчення академізму. У наступному році Мане переїжджає в Онфлер, де спостерігає манеру свого вчителя наносити яскраві фарби на полотно і писати пастеллю. Саме там художник вирішується працювати на планері з використанням насичених фарб.

картини в стилі імпресіонізм Клода Моне

Особливості стилю картин імпресіонізм

Важливо! Картини в стилі імпресіонізм не мають глибокої філософії й не зачіпають соціальні проблеми і філософські ідеї. Їх основний посил – демонстрація різноманіття і безмежної краси життя у всій його мінливості.

Імпресіонізм в мистецтві прагне демонструвати красу миті, яке ось-ось вислизне, але залишається з нами ще на мить для того, щоб заповнити собою весь простір. Репродукції картин в даному стилі ефемерні, барвисті та динамічні.

Представники імпресіонізму зуміли зробити неможливе. Атмосфера швидкоплинного моменту, його динамічність і барвистість відображені на полотнах, підштовхуючи на думку про красу світобудови, яку ми можемо втратити. Найчастіше імпресіоністи зображують краєвиди або моменти життя великих міст, що стосується полотен сучасних майстрів.

У процесі створення картин майстра наносять фарби мазками, сміливо використовуючи контрастні та проміжні відтінки. При цьому фон найчастіше зображується в білому кольорі, а барвисті моменти виділяються на білизні барвистим букетом.

Стиль імпресіонізм – головні особливості:

  • Демонстрація світу тільки з позитивного боку;
  • Картини імпресіонізм найчастіше зображають моменти життя простих людей, пейзажі, елементи міського життя, натюрморти і портрети;
  • Велика кількість світла, фарб і динамічність накладення мазків в процесі оформлення композиції;
  • Відсутність чітких контурів, зображення світла способом нанесення мазків і нашарування їх один на одного. У полотнах простір наповнений світлом і динамічністю.

імпресіонізм в мистецтві, Клод Моне

Сучасний імпресіонізм

Живопис імпресіонізм близький багатьом любителям образотворчого мистецтва, завдяки чому даний напрямок не втрачає актуальності і до цього дня. Репродукції картин відомих художників прикрашають стіни квартир у багатьох будинках, додаючи фарби і світло в будь-який, навіть самий похмурий інтер’єр. Сучасні художники створюють шедеври, граючи світлом і тінню, контрастними і близькими відтінками. Талант майстрів дозволяє перетворити сірість буднів в яскраву частку вічності.

Декор і дизайн приміщень в даному стилі передбачає використання яскравих, “кричущих” елементів, що виділяються на спокійному фоні. В результаті квартира стає світлою і яскравою завдяки такому дизайнерському рішенню і сміливій обробці, що допомагає внести в приміщення абсолютно нові та незвичайні нотки.

картини імпресіонізм Ван Гога

Кращі картини імпресіоністів

Художники – імпресіоністи створили безліч картин, які завоювали серця мільйонів людей. До них відносяться “Водяні лілії” Клода Моне, багаті піруетом синіх і фіолетових відтінків, а також плавно вигнутих ліній. “Повінь в Порт-Марлі” Альфреда Сіслея свого часу не удостоїлося великої уваги публіки, проте після смерті художника його полотна завоювали популярність, а репродукції “Повені в Порт-Марлі” донині прикрашають не одну сотню квартир.

“Спальня в Арлі” Вінсента ван Гога написана в трьох варіантах. На полотні зображено яскраво-блакитне приміщення з “танцюючими” стінами, наповнене не менше яскравими меблями. Інтерес викликає техніка нанесення фарби: глядач отримує можливість поглянути на приміщення очима самого художника.

Фото популярних картин на просторах Мережі допоможуть вам ознайомитися з особливостями даного напрямку живопису. Насолоджуйтеся красою давно минулого моменту, зображеного майстром на довгі століття.

найкращі картини імпресіоністів, Альфред Сіслей

Ти можеш вибрати картину будь-якої тематики в галереї або замовити свою

Замовити свою картинку