Блог

Живопис в кіно: картини, що потрапили в кадри знаменитих фільмів

Спостерігати за складними перипетіями, стежити за розвитком сюжетних ліній, захоплюватися акторською майстерністю улюблених героїв у відомих кінострічках – відмінний спосіб проведення дозвілля. Але режисери, декоратори і сценаристи частенько пропонують досвідченому оку інтелектуального кіногурмана випробувати рівень ерудованості в світі образотворчого мистецтва – вони вигадливо вписують в відеоряд великі твори живопису. Напевно, ви теж їх помічали! Давайте разом розглянемо підбірку кадрів з відомих фільмів та серіалів, де головні герої декору і сюжету полотна іменитих художників.

В таких фільмах як “Афера Томаса Крауна”, “Як вкрасти мільйон”, “Гудзонский яструб”, “Готель” Гранд-Будапешт”,”Транс” – сюжети хвацько закручені саме навколо картин.

У багатьох фільмах головний герой спритний і харизматичний злодій, якого грає ставний красень, викрадає картину, отримує за неї мільйони на чорному ринку і безслідно зникає. Інший персонаж – добрий і сильний страж закону відважно кидається на пошуки втраченої цінності і виходить переможцем, повернувши картину цілою і неушкодженою на її колишнє місце в Луврі. Попутно увагу глядача в такому сюжеті буде займати і любовна лінія, і військові конфлікти, і мафіозні розборки.

“Афера Томаса Крауна”, фільм-пограбування 1999 року, в якому ми спостерігаємо, як герой обводить навколо пальця поліцію і красуню-агента, рясніє роботами таких майстрів пензля, як Моне, Мане, Ван-Гог, Пісарро, Магрітт.

Сан-Джорджо Маджоре у сутінках
Сан-Джорджо Маджоре у сутінках
Син Людський - Рене Магрітта

 

Син Людський - Рене Магрітта

 

Wheatstacks

 

Полудень: відпочити від роботи, картина

Спостерігати мальовничі шедеври у великій кількості на метр квадратний ви зможете в фільмах про життя відомих художників. Повторити інтер’єри майстрів пензля або внести елемент високої творчості в свій будинок просто, якщо замовити якісні репродукції. Можливо, перегляд таких стрічок, як “Фріда”, “Модільяні”, “Вихід через сувенірну лавку”, “Поллок”, “Вінсент і Тео”, “Дівчина з перловою сережкою” надихне вас на прикрасу для свого власного простору.

Фріда
Вінсент і Тео
Фріда Вінсент і Тео
Дівчина з перлиновою сережкою

 

Дівчина з перлиновою сережкою

У знаменитій мелодрамі “Титанік” ми можемо спостерігати не тільки зворушливі моменти творчих актів, де молодий Ді Капріо пише портрет Кейт Уінслет, але і полотна відомих живописців. У каюті Роуз панує художній безлад: найдорожчі картини просто розставлені на підлозі.

Заборонений з релігійних міркувань в Єгипті, Йорданії, Білорусії, Код да Вінчі не тільки демонструє нам легендарну Мону Лізу в різних ракурсах – в кадрі з’являються і інші музейні експонати.

Мона Ліза
Мона Ліза

Багата творами живопису і Потеріана. Фанати екранізацій про Гаррі Поттера могли розпізнати на стінах в Гоґвортс портрет Карла V з собакою, написаний Тиціаном, фрагмент картини “Шлюбний контракт” В. Хогарта. Англійцям також сподобалися роботи російських живописців як декорації для школи магів. Органічно вписаний в інтер’єр замку образ Івана Грозного, що належить перу Васнєцова, і портрети Іллі Рєпіна, на яких зображена його дружина і протодиякон. Російське царське і релігійне оздоблення відмінно вписався в світ магії і чаклунства.

Анна Болейн

 

Анна Болейн. Гаррі Поттер

Творчість родом з країн колишнього СНД привернула не тільки авторів екранізації епопеї про Гаррі Поттера. Протягом 10-ти років шанувальники серіалу “Друзі” уважно розглядаючи задній план могли бачити знайомі і тому легко читаються написи кирилицею в далеких нью-йоркських квартирах. Наприклад, у Росса ми помічали плакат з мотивуючої написом “Щоб будувати – треба знати, щоб знати – треба вчитися”. Плакат, до речі, реально існував і був створений в 1958 році. Не менш запам’ятався і кенгуру-боксер з цирку Дурова і триптих “Культурна програма”.

кенгуру-боксер з цирку Дурова

 

Друзі

Крім радянських постерів тут присутні і вінтажні плакати, афіші.

Вінтажний плакат Друзі
Вінтажний плакат Друзі

Інтер’єри в серіалі «Божевільні», який оповідає про китів рекламного бізнесу 60-х, рясніють нічим іншим як популярними в той час абстракціями, полотнами в дусі поп-арт і оп-арт. Видно, що дизайн продуманий до дрібниць.

Стильно піднесли абстрактний триптих і в серіалі Форс-Мажор, про життя сучасних законників в Нью-Йорку.

Зовсім інший декор і композиції ми бачимо в “Місті хижачок”. Тут, в сонячній Флориді, де і відбувається дія, знайшли актуальність рослинні мотиви, картини природи і морські пейзажі. Що й казати – красиво, жіночно і зі смаком!

Буває так, що картини, відомі не одну сотню років з’являються на великих екранах, але нерідко трапляється й інше – картини, створені для фільму, набувають популярності і дарують автору всесвітню славу. Як сталося з роботами Міхаеля Сови для фільму “Амелі”.

Михаэль Сова.Амели
Михаель Сова. Амелі

Амелі

Талант українських художників також оцінений творцями голлівудських серіалів по достоїнству. Картини українського абстракціоніста Василя Бажая зі Львова бачили мільйони а то й мільярди телеглядачів у серіалі “Білі комірці”.

Серед новинок кінопрокату 2015 року, ми можемо побачити картини двох відомих художників ХХ століття – Поллока і Клімта. Експресивна абстракція «Номер 5» і портрет Маргарет Стонборо-Вітгенштейн засвітилися у фільмі «З машини».

Поллок.Картина №5

 

Поллок.Картина №5

 

Портрет Маргарет Стонборо-Вітгенштейн

Ти можеш вибрати картину будь-якої тематики в галереї або замовити свою

Замовити свою картинку