Блог

15 найдорожчих картин у світі

Друк фото на холсті

Вони дивують одних і захоплюють інших, викликають мороз по шкірі, дивують, шокують. Найдорожчі в світі картини просто не можуть залишити байдужими – через свою самобутність, нечувану вартість або значення в історії живопису.

За ці твори віддають величезну купу грошей, їх прагнуть бачити в своїх колекціях акули бізнесу, найбагатші люди планети, медіамагнати і цінителі мистецтва, вони викликають найжорстокіші дискусії і таять в собі загадки великих художників.

Представляємо добірку з 15-ти найдорожчих полотен в історії мистецтва. З неї ви також дізнаєтесь що домалювали “Спасителю світу”, автором якого, можливо, був Леонардо да Вінчі, де було написано саме дороге полотно і кого зобразив Пікассо на своїх полотнах.

Отже, рейтинг рекордних сум і самих “золотих” картини світу закриває …

15. Оголена, зелене листя і бюст, 1932 року народження, Пабло Пікассо.

Оголена, зелене листя і бюс

На картині в сюрреалістичної манері зображена юна муза 50-річного Пікассо – Марі-Тереза ​​Вальтер. Відома точна дата, час і місце написання полотна: 8 марта 1932 року всього за 1 день при підготовці до виставки з нагоди ювілею художника, в Буажелу під Парижем, де він зустрічався з Марі потай від своєї дружини Ольги Хохлової. У композиції героїня присутня двічі – у вигляді оголеної натури і бюста. Примітно, що будинок, в якому зберігалася “Оголена” 60 років був проданий приблизно за 15 мільйонів.

14. Прапор, 1954 год, Джаспер Джонс, приблизна вартість $ 110, березень 2010 року.

Прапор, 1954 год

Автор картини Джаспер Джонс – найдорожчий з нині живих художників. Віддає перевагу яскравим фарбам і тому використовує енкаустики – техніку живопису фарбами на восковій основі. Творить у стилі неодадаїзм, метою якого є заперечення мистецтва і заміна художнього творами об’єктами з повсякденного життя. Прославився скульптурами у вигляді лампочки, зубної щітки, пивних банок.

13. Що лежить оголена з блакитною подушкою, 1917 рік, Амедео Модільяні, $ 118, 2012 рік.

Що лежить оголена з блакитною подушкою

Художник, дві картини якого входять в список найдорожчих, прожив всього 35 років і помер у злиднях. Про його життя збереглося дуже мало даних. У мемуарах свого друга він представлений як “останній справжній представник богеми”.

12. Крик (4-я картина серії), 1893-1910 рр., Едвард Мунк, $ 119.9, 02.05.2012.

Крик (4-я картина серії)

Неодноразово переосмислювана, картина норвезького художника за частотою згадувань в масовій культурі може змагатися з Моною Лізою. Перша назва картини – “Крик природи”, тому що сюжет був навіяний вражаючою криваво-червоною палітрою заходу, яку побачив художником під час прогулянки. Існує чотири версії “Крику”, вони написані в різних техніках – маслом і пастеллю. Єдина версія експресивного панно, яке належить не музею, а приватної колекції, написана пастеллю. Мало хто знає, що гучний “Крик” вперше був виставлений під назвою “Відчай” та завершував серію картин про кохання: “Голос”, “Поцілунок”, “Ревнощі”.

11. Спаситель світу, ок. 1499 роки, приписується Леонардо да Вінчі, $ 127.5, травень 2013 року.

Спаситель світу, ок. 1499 года

Картина, довгий час вважалася зниклою, як виявилося, перебувала в колекції англійського баронета Кука з 1900 року. У 1958 році його спадкоємці продали картину на аукціоні Sotheby’s за безцінь – 45 фунтів. У той час авторство Леонардо да Вінчі було поставлено під сумнів, тому що картина була в поганому стані, а до того ж хтось, очевидно, вирішив, що лик недостатньо хороший і в період Контрреформації “Спасителю світу” домалювали борідку і вуса.

2004 рік виявився щасливим в складній історії картини. Спеціаліст по старим майстрам Роберт Саймон придбав панно, яке було відреставровано і очищено від творчих експериментів і набуло первісний вигляд. Після проведених експертиз та порівняння пігментів з “Мадонною в скелях” лондонський музей визнав авторство Леонардо да Вінчі. У 2013 році “Спаситель світу” збагатив колекцію російського мільярдера Д.Риболовлева.

Модульні картини

10. Портрет Аделі Блох-Бауер I, 1907 рік, Густав Клімт, $ 135, 18.06.2006.

 Портрет Аделі Блох-Бауер I

Портрет Аделі Блох-Бауер I, ще відомий як “Золота Адель” і “Австрійська Мона Ліза” довгий час залишався національною гордістю австрійців, як і сам автор панно. Густав Клімт для Австрії – зірка такої ж яскравості як Моне для Франції, Пікассо і Далі для Іспанії.

Сім’я Блох-Бауерів підтримувала австрійських художників. Віденський модерніст дружив з Адель, йому ж і надійшло замовлення написати портрет, який став легендарним. Картина 1907 року належить до золотого періоду творчості Клімта. Пізніше він ще часто буде зображувати Адель, але без такої пишної декоративності і достатку золота.

Австрійська Мона Ліза була візитною карткою Бельведера і Відня до 2005 року. Тоді відбувся судовий процес, ініційований племінницею Аделі. Він увійшов в історію під назвою “Марія Альтман проти Австрійської республіки” і мав на меті відсудити заповідані родичам Блох-Бауерів полотна Клімта. У лютому 2006 року 5 картин Клімта перевезли в США і незабаром Золота Адель була продана Рональду Лаудеру, американському мільярдерові, синові Есте Лаудер, засновниці косметичної компанії.

9. Жінка III, 1953 год, Віллем де Кунінг, $ 137.5, 14.08.2006.

Жінка III, 1953 рік

Картина, виконана в манері абстрактного експресіонізму, належить пензлю нідерландського художника Віллема де Кунінга, який прожив більшу частину життя в США. До 70-х років картина експонувалася в Тегеранському музеї, після чого на її подальшу долю вплинула ісламська революція і жорсткість правил щодо сучасного мистецтва. Природно, той образ жінки, що проходить червоною ниткою крізь весь творчий шлях Віллема Кунінга, перетворений навіть в якийсь тотем і відсилає до фрейдистським теоріям, був неприйнятний для суворої культури Ірану.

У 1994 році картину вивозять в США, до 2006 року вона перебувала в колекції голлівудського магната і мегаколекціонерів Девіда Геффена, який продав її мільярдерові Стівену Коену. Жінка ІІІ – третя картина із серії пронумерованих шести жіночих портретів, а взагалі жінок непронумерованих у Віллема багато – Сидяча, Жовта, На зеленому і бежевому, але тільки найдорожча жінка Кунінга стоїть осібно, адже з шести героїнь серії вона єдина демонструє позитивні емоції.

8. № 5, 1948 рік, Джексон Поллок, $ 140, 02.11.2006.

 № 5, 1948 рік

Картина презентує фірмовий стиль американського художника і написана зовсім нетрадиційним чином. Тут не було кистей, мольберта і полотна. У цьому щирому творчому акті фарба лилася з банок і розбризкувалася на пласт ДВП.

Через неординарну манеру створювати картини в танці, Джексона Поллока в Америці прозвали “Джек-розбризкувач” (в оригіналі звучить як “Jack, the Dripper”, що співзвучно прізвисько іншого Джека – навіває жах “Різника”, Jack, the Ripper). Сальвадор Далі охарактеризував творчість Поллока більш поетично, назвавши «Марсельєза абстрактного”.

Вважається, що ця картина не зовсім заслужено увійшла в список найдорожчих картин, оскільки ажіотаж навколо абстракції “Номер 5” створювався штучно. Картину навмисно не представляли широкому загалу до того часу, поки всі твори Поллока не розійшлися по колекціях. Таким чином, ціна твору злетіла до сум, співвідносними з захмарними. Як би там не було, а композиція все ж пішла з аукціону в приватну колекцію Девіда Геффена, одного із засновників DreamWorks.

7. Три начерку до портрета Люсьєна Фрейда (триптих), 1969 рік, Френсіс Бекон, $ 142.4, 12.11.2013.

Три начерку до портрета Люсьєна Фрейда (триптих)

Триптих, написаний в 1969 році, зображує онука відомого психоаналітика. Спадкоємець Зигмунда Фрейда – відомий в Британії художник-реаліст. До середини 70-х він дружив з Френсісом Беконом, вони писали портрети один одного, але незабаром спілкування припинилося через розбіжності.

6. Сон, 1932 рік, Пабло Пікассо, $ 155, 26.03.2013.

Сон, 1932 рік, Пабло Пікассо

1932 рік. Серед мальовничих околиць замку Буажелу, що під Парижем, 50-річний Пабло Пікассо зустрічається з юною Марією-Терезою Вальтер. 22-річна блондинка увійшла в життя художника за часів його сюрреалістичного періоду і більшість її портретів він написав в такій манері. Ця, до 2015 року вважалася найдорожчою картиною найдорожчого художника, була написана всього за 1 день. Відомо, що Пікассо писав всіх своїх жінок, але так як Марі-Терезу він не зображував більше нікого. Мистецтвознавці зазначають особливу плавність і пружність ліній.

5. Що лежить оголена, 917-1918 рр., Амедео Модільяні, $ 170.4, 11.11.2015.

Що лежить оголена

Основним об’єктом своїх естетичних інтересів Амедео Модільяні вибрав жінку, за що мистецтвознавці називають його співцем краси жіночого тіла. Його роботи в жанрі ню самобутні, він одним з перших акцентує увагу на емоційній правдоподібності оголеної натури, тут немає рафінованих, штучних шаблонів – тільки природність.

4. Алжирські жінки, 1955 год, Пабло Пикассо, $179.3, 11.05.2015.

Алжирські жінки

Монохромні і кольорові 15 варіацій, позначені в алфавітному порядку як Version А-О, – серія картин “Алжирські жінки” Пабло Пікассо, створені на мотив однойменного твору 1834 року Ежена Делакруа. Головною героїнею всіх 15-ти композицій виступила Жаклін Рок – натхненниця останніх років Пікассо. Заключна версія Про і стала найдорожчою з усієї серії. Якщо не брати до уваги закриті торги (а попередні три картини саме там і були продані), то “Алжирські жінки” Пікассо очолили б список найдорожчих творів мистецтва.

Картини на полотні

3. № 6 (Фіолетові, зелене і червоне), 1951 рік, Марк Ротко, $ 186, серпень 2014 року.

 № 6 (Фіолетові, зелене і червоне)

Картина, що займає 6-е місце в рейтингу, належить пензлю художника, який народився в Латвії в 1903 році. У 10-річному віці він з родиною емігрує в США, де і живе до смерті. Писав в стилі абстрактного експресіонізму, прагнучи передати емоційний стан в момент сильних переживань. Про своїх картинах говорив, що вони відкривають “подорож в невідомі світи”.

2. Гравці в карти (3-тя картина серії), 1892-1893, Поль Сезанн, приблизна вартість $ 250, 2011 року.

Гравці в карти (3-тя картина серії)

Третя картина з п’яти, що входять в серію “Гравці в карти”, була придбана сім’єю еміра Катару на закритому аукціоні для експозиції в національному музеї приблизно за 250 мільйонів доларів і до 2015 року очолювала рейтинг найдорожчих картин. Кожна з п’яти композицій, написаних протягом 5 років (1890 – 1 895 рр.) В постімпрессіоністской манері, відрізняється розмірами та кількістю гравців. Найменше полотно розміром 47 х 56,5 см, а найбільша – 134,6 х 180,3 см. Примітно, що ні на одній з картин митець не зобразив гроші, відсутність ставок дає підставу припускати, що люди зайняті грою в джин.

1. Коли весілля?, 1892 Поль Гоген, приблизна вартість $ 300, 2015 рік.

Коли весілля?

Картина Поля Гогена “Коли весілля?”, Написана в 1892 році на Таїті і продана владі Катару в 2015 році на закритих торгах приблизно за 300 млн. Доларів встановила новий рекорд і стала найдорожчим твором в історії живопису.

Чому “Крик”, а не “Джоконда”?

Знакові в історії мистецтва полотна пішли з молотка за десятки і сотні мільйонів доларів часом є причиною неприродно округлює очі і викликають потоки гнівних тирад: “Як за це можна віддати півцарства ?!” Так, Крик Мунка далекий від академічних норм живопису і, можливо, тим і привабливий. І все ж, відповідаючи на питання, чому в аукціоні бере участь символ експресіонізму, а не, скажімо, “Мона Ліза” … Вся справа в тому, що велика частина найвідоміших картин світу, написаних до ХХ століття, належить в основному державним музеям і вони, ймовірно, ніколи не будуть виставлені на продаж. Що, втім, не заважає робити припущення про початкові вартості шедеврів. До слова, початкова ціна “Джоконди” склала б 2 мільярди доларів.

Ти можеш вибрати картину будь-якої тематики в галереї або замовити свою

Замовити свою картинку