Блог

9 самих незвичайних музеїв світу

Ви здивуєтеся тому, що може стати об’єктом інтересів в різних куточках планети! Деякі диваки в якості музейних експонатів колекціонують зовсім не предмети мистецтва, а штучки екстраординарні, неабиякі, часом такі, що викликають огиду, наганяють страх і шокують. Ми дізналися про самі незвичайні музеї світу і вирішили поділитися з вами! Буде цікаво!

Де можуть бути зібрані картини, яким ніколи не поповнити галереї звичайних музеїв образотворчих мистецтв? Цим питанням задався Скотт Вілсон. Коли він прогулювався вулицями Бостона, зауважив в сміттєвому баку картину “Люсі в небесах з квітами”. Автора цього твору, очевидно, мало турбували закони живописання, і сюжет вийшов настільки поганим, що, на думку засновника музею, повинен бути продемонстрований публіці. Так з’явився Музей поганого мистецтва. “Чим би дитя не тішилося ..” – скептично подумають деякі? Попри все цей незвичайний музей існує вже 20 років і налічує в колекції близько 600 експонатів, якими щорічно цікавляться 8000 пар очей.

Музей поганого мистецтва

Музей поганого мистецтва

Деякі, переживаючи розлучення, бажають скоріше позбутися від спогадів про колишню любов, забути біль втрати, знищуючи усі подарунки і свідоцтва палких почуттів. Але це точно не про наших героїв. Після розставання вони вирішили віддати належне приємним миттєвостей проведеним разом і в їх честь заснувати Музей розбитих сердець. Цей, один з наймолодших незвичайних музеїв світу, був заснований в 2010 році в Загребі. Ініціатива хорватських оригіналів знайшла відгук в серцях інших пар і колекція музею щорічно поповнюється цікавими експонатами, серед яких романтичні листи, одяг і навіть такий далекий від піднесених почуттів предмет, як сокира. Ми ж можемо тільки порадіти його присутності в музейній експозиції, а не на столі у експерта-криміналіста.

Музей розбитих сердець

Фаллологічний музей в Ісландії. Тут зберігається найчисленніша колекція фалосів в світі. Засновник такого незвичайного музею – Сигурдур Яртарсон, вчитель історії та іспанської мови, з гумором підійшов до складання композиції. Відвідувачі мають можливість не тільки порівняти анатомічні особливості кита, хом’яка, ведмедя, слона, але і побачити вироби, які презентують частини тіла міфологічних персонажів. 276 експонатів поповнилися фольклорної серією, яка демонструє пеніси троля, ельфа, примари Снеффеля.

Фаллологічний музей

Справжній оксамитовий світ відкриється очам відвідувачів Вельветеріі – музею, в якому всі експонати виконані з м’якої плюшевої тканини. Повна назва цієї химерної установи звучить як “Епіцентр мистецтва, який воює з культурної обмеженістю”. Дивлячись на представлені в експозиції твори, віриться що фантазія у творців дійсно безмежна. У колекції з 400 оксамитових картин представлені портрети Брітні Спірс, Майкла Джексона, Ісуса.

Вельветерія

Всесвіт істинної магії відкриється вам з порога Музею чаклунства в Корнуоллі, Великобританія. Музей може похвалитися не тільки страхітливими і експонатами, що вселяють жах, але численністю цих самих магічних артефактів. Перед очима цікавого відвідувача відкриється справжня енциклопедія чаклунства. Тут, відповідно до різних видів ворожіння, представлені інгредієнти і магічні пристосування, історія переслідування відьом детально продемонстрована в відділі тортур, за допомогою яких фанатичні інквізитори сподівалися очистити планету від поплічників диявола. Засновник скарбниці чаклунських штучок уславився могутнім магом, що навіває такий жах на всіх жителів округи, що ті, недовго думаючи, підпалили “обитель нечистої сили”. Музей переїжджав з місця на місце, поповнюючись все новими експонатами, і остаточно влаштувався в Корнуоллі.

Музей чаклунства

Для всіх хто хоче більше дізнатися про чарівність і чудеса ми рекомендуємо побувати в паризькому Музеї магії. Рай для гурманів, любителів вина і старовинних замків здатний здивувати туристів, відкривши завісу ще й в світ чарівництва. Тут вас познайомлять з історією магії, проведуть коридорами, повними оптичних ілюзій, атрибутами фокусників, починаючи з XVIII століття і до сучасності.

Музей магії

Ще два музеї, об’єктами естетичних інтересів яких стали не зовсім звичайні предмети, перебувають у США і Туреччини. Мила бабуся Лейла Кохун зі штату Міссурі будучи косметологом на пенсії вирішила урізноманітнити своє дозвілля оригінальним чином і з 1989 року займається колекціонуванням волосся і брошок. Експонати, представлені в Музеї волосся Лейли охоплюють період з 16-го століття і до сучасності. Ще одне, більш старе, місце зборів пасм волосся – в Каппадокії, Туреччина. Функціонуючи в будівлі гончарної майстерні з 1979 року колекція набралася значна – 16 тисяч примірників.

Музеї волосся Лейли

Для того щоб встановити справжність твори мистецтва часом працює ціла команда експертів. Але є місце, де всі ці аналізи і дослідження вважаються абсолютно марною тратою часу, адже обман тут – як там не є справжня цінність. Музей брехні – ще одні збори дивних експонатів, завідує якими Райнхард Цабка. Вухо Ван Гога, вуса Гітлера, килим-літак, швабра батька Сталіна і радіо, що веде мовлення на легендарному Титаніку – такі предмети знаходяться в числі популярних, а дісталися вони від спадкоємиці барона Мюнхгаузена. У минулому художник, Цабка включив фантазію і творчість на повну і майстерно організував химерну ілюзію, попередивши відвідувачів не вірити своїм очам. Цікаво і незвично, але ходять чутки, що сноби моторошно обурюються через витрачених даремно грошей, а тому відвідувати такий музей рекомендовано в компанії веселих друзів.

Музей брехні

Хто б міг подумати, що причина обурення спортивних фанатів і любителів мильних опер може викликати у когось захоплення! Як ви вже могли здогадатися, мова про рекламу. Неймовірно, але факт – в світі існує Музей реклами і знаходиться він у Франції. Звичайно ж, це не єдине збори рекламного мистецтва, адже подібні є в Японії і Великобританії, але можна сміливо стверджувати, що паризька колекція найбільш повно охоплює етапи розвитку індустрії. Тут представлено 100 000 зразків оголошень, афіш та плакатів, а також теле- і радіотрансляції рекламних сюжетів.

Музей реклами

Ти можеш вибрати картину будь-якої тематики в галереї або замовити свою

Замовити свою картинку