Блог

Картини в стилі Бароко

Друк фото на холсті

Бароко – напрямок в образотворчому мистецтві, що відображає мінливість, різноманіття і яскравість навколишнього світу. Картини в стилі бароко передають ритм, емоції і динаміку буття, що є їхньою характерною рисою. Бароко знайшло велику популярність в декорі і дизайні квартир і є сміливим дизайнерським рішенням. Однак далі ми обговоримо даний напрямок саме з точки зору образотворчого мистецтва.

Картина в стилі Бароко

Характерні риси стилю Бароко

Даний напрямок мистецтва містить експресію в кожному елементі, мазку і фігурі. Хибна перспектива, ефектні сценічні декорації та особливості висвітлення створюють театральний ефект, наповнений яскравими фарбами і помпезністю. Картини епохи бароко найчастіше містять релігійний сюжет, оскільки міць і грація персонажів викликає трепет у глядача, змушує зануритися в неземну суть християнського світу.

Розкішний і визиваючий стиль бароко став поштовхом для розвитку скульптури і архітектури. В наші дні дизайнери знайшли йому застосування в оформленні приміщень, надаючи їм розкіш і помпезність, властиву сміливому і барвистому напрямку.

У стилі Бароко

Отже, підіб’ємо підсумки головних рис бароко в живопису:

 • Драматична колірна палітра;
 • Очевидність і прямота сюжету;
 • Велика кількість емоцій і динамічність фігур;
 • Здатність перенесення глядача в світ фарб і експресії, характерної для даного стилю;
 • Незвичайність декорацій, що заповнюють простір;
 • Помітні контрасти світла і тіні, що створюють яскраве і сміливе зображення.

Стиль Бароко

Важливо! Живопис в стилі бароко ділиться на динамічний і реалістичний. Динамічний напрямок продовжує італійське Відродження, а реалістичний розвинувся в країнах з живописом, спрямовану на фізичну сутність об’єктів.

Модульні картини

Італійське бароко

Італія – батьківщина даного стилю. Він прийшов на зміну класичному Ренесансу, а батьком “пишного” напряму є Мікеланджело Буонарроті. Караваджо зробив величезний внесок в даний напрямок, сформувавши всі особливості бароко і відобразивши їх в своїх картинах. Його твори найчастіше містять релігійні сюжети, рясніючи фарбами і контрастом світла і темряви, вміщуючи в собі дух Нового часу і античності. Картини бароко Караваджо містять персонажів, що знаходяться в напівтемряві. Вигини тіл і жести можна розрізнити завдяки променям світла, що обрамляють поверхні. Послідовники даного художника намагалися перейняти його принципи зображення динамічності фігур і демонстрації світлотіні.

Картина в стилі епохи Бароко

Художники епохи бароко дуже різні. Найбільш популярними є брати Караччи, П’єтро да Кортона, що зображували міфологічні сюжети. Юбер Робер вважав за краще зображати на полотнах руїни Стародавнього Риму, злегка прикрашені і допрацьовані.

Картини стилю бароко в Іспанії

Веласкес і Рібіра – майстри, які вирішили направити свою творчість у бік реалізму. Сучасне мистецтво того часу переживало світанок, в той час, як економіка країни зазнавала занепаду.

Використання картин у стилі барокко в інтер'єрі

Картини бароко в Іспанії мають наступні особливості:

 • Витонченість форм;
 • Велика кількість декоративних елементів;
 • Контраст ідеального і реального, аскетизму і розкоші, піднесеного і земного.

Стіни королівського двору прикрашалися картинами:

 • Франсиско Сурбарана “Немовля Христос”. Ідея картин даного художника крутиться навколо святості, непорочності, ніжного вигину ліній, багатства кольору, атмосфери духовності і наближення до святого.

Картина Франсиско Сурбарана

 • Хусепе Рібера “Кульгавий”, “Свята Агнеса”. Бароко картини Хусепе Рібіри зображують муки святих і особи похилого віку. Незважаючи на трагічний сюжет картин, автор не хотів викликати у глядача жалість: вони демонструють гордість і величавість.

Картини Хусепе Рібера

 • Бартолемі Естебан Мурільо своїми картинами “Втеча в Єгипет”, “Святе сімейство” звертається до сюжетів Біблії. Стиль бароко в живопису Бартолемі Естебана Мурільо вміщує гру кольору і темряви, а дует яскравих променів світла з глибокої темрявою наповнює його полотна.

Картини Бартоломе Естебан Мурільо

Важливо! Художники стилю бароко відкрили світу можливості інтерпретації форм в просторі, гру світла і темряви, демонстрацію суперечливих сюжетів. Бароко показало світу всю його красу в динаміці, щастя і трагізмі

Картини на полотні

Особливості Фламандського живопису

Рубенс став законодавцем даного стилю живопису. Бароко малюнок Рубенса знайшов свій розвиток в циклі “Життя Марії Медичі”. Полотна театральні, сповнені алегорії і фарб. Художник прагне показати світлу сторону життя і красу жіночого тіла.

Стиль бароко позначився і на архітектурі, відображаючи розкіш і вишуканість. Приміщення, оформлені в такому стилі, привертають увагу сміливістю колориту і декоративного оздоблення у вигляді витіюватих барокових візерунків з позолотою і безліччю елементів.

Фото найпопулярніших картин в даному жанрі знаходяться у вільному доступі. Ознайомлення з ними допоможе вам перейнятися експресією напрямку і збагатити свій багаж знань в області мистецтва.

Бароко

Висновок

Бароко – стиль, який показує світу можливості кольору і гри світлотіні. Сміливі художники, які бажають передати світу велику кількість почуттів, що переповнюють їх душу, створили твори, які століттями прикрашають світові галереї. Бароко настільки велике, що знайшло собі застосування не тільки в живописі, а й у скульптурі, архітектурі та дизайні.

Ти можеш вибрати картину будь-якої тематики в галереї або замовити свою

Замовити свою картинку