Блог

Наївно. Супер. Частина 1

У багатьох, напевно, є улюблений художник, створені ним образи або абстракції чіпляють до глибини душі, його відчуття світу близьке і зрозуміле. Одні захоплюються академічними роботами пейзажистів-реалістів, інші небайдужі до таких екстраординарних творів мистецтва, як полотна Далі і Пікассо, третіх ж і зовсім заворожують таємниці абстракцій Кандинського. Деякі критикують те, що їм незрозуміло чи, навпаки, нудне своєю-таки зрозумілістю, без закодованих маніфестів і таємниць… Можна дуже довго сперечатися про смаки, про класику, про нове і старе у мистецтві. А можна просто подивитися і надихнутися зворушливістю картин представників унікального напряму – наївного живопису. Сюжети їх прості і зрозумілі кожному. Наївність міцно асоціюється з дитинством, а оскільки в кожному з нас – глибоко або не дуже – все ж живе маленька дитина, пропонуємо…

Валентин Губарєв – художник родом із Білорусі, який отримав визнання європейської публіки ще в далеких 90-х. Ігноруючи закони побудови композиції і перспективи, він зображує буденну метушню зі своєї точки зору. У побутових сценах відчувається легка іронія і добродушне ставлення до героїв. Сюжети хочеться розглядати, помічаючи нові деталі, які кожному з нас навівають спогади про щось своє, будь то картинки з дитинства або сучасного життя.

Валентин Губарєв

Валентин Губарєв

Валентин Губарєв

Ще одна наша сучасниця з Мексики 17-річна Дені Лізет вражає фантазійністю і барвистістю малюнків. В її роботах переважають зооморфні і міфічні мотиви. Милі котики, панди, совушки, духи природи – головні герої її творчості.

Дені Лізет

Дені Лізет

Дені Лізет

Ілюстрації Роба Скоттона до розповідей про пригоди милої вівці вже давно розійшлися по світу і ведуть самостійне життя. Вівця, а ще кумедний кіт і весела корівка розтиражовані мільйонами екземплярів. Ви можете їх побачити на посуді, текстилі, листівках і, звичайно ж, в нашій добірці сучасних наївних творів.

Роб Скоттон

Роб Скоттон

Роб Скоттон

Як і багато інших наївних художників, Світлана Юрченко не вчилася академічного живопису, але її самобутня манера вже знайшла відгук у серцях багатьох. Милі композиції, намальовані аквареллю, по-дитячому щирі, пройняті вірою у дива, віддають теплом та любов’ю до навколишнього світу. У них кожен може впізнати себе, вирушивши в подорож у часі, доторкнутися до світлого і чарівного світу дитинства. У зворушливих малюнках переплітаються фантазія і реальність, мудрість і дитяча наївність, тут мирно уживаються казкові персонажі і дорослі, рибки, їжаки і собаки.

Світлана Юрченко

Світлана Юрченко

Світлана Юрченко

Ви вже повірили в дива? Пропонуємо вам прогулятися на машині часу і подивитися яким був наївний живопис років 100 тому в інших країнах.

«Жил-был художник один, домик имел и холсты…»

І перший на кого ми звернули увагу – Ніко Піросмані, герой дівочих мрій, той, чий вчинок ліг в основу вірша Вознесенського «Миллион роз». Навіть не захоплюючись його поезією ви, напевно, чули пісню про художника, який продав своє майно, а виручені гроші витратив на легендарне визнання в любові до актриси Маргарити де Севр. Імпульсивний вчинок зробив його героєм в очах багатьох жінок, а самобутня манера живопису прославила на весь світ грузинського генія-самоука.

Ніко Піросмані

Ніко Піросмані

Ніко Піросмані

У другій частині розповіді про наїв ми познайомимо вас з видатними українськими та американськими представниками цього напрямку.

Ти можеш вибрати картину будь-якої тематики в галереї або замовити свою

Замовити свою картинку