Блог

Як повісити картину на стіну – поради від професіоналів

Іноді, навіть після того, як ремонт закінчено і меблі зайняли своє місце, простір видається не обжитим і не затишним, а стіни виглядають занадто порожніми і нудними. В такому випадку виникає потреба додати аксесуарів, а саме прикрасити стіни картинами. Їх гармонійне розміщення в приміщенні грає важливу роль, створює цілісність образу.

У цій статті ми зібрали основні поради і дизайнерські хитрощі, які допоможуть повісити картини на стіні так, щоб вони дійсно прикрашали ваш будинок.

Картини на стіні у вітальні

Як вішати картину правильно: співвідношення з меблями, висота, кут нахилу і підсвічування

– картина повинна гармонійно розміщуватися над меблями: не губитися і не домінувати. Якщо ви розміщуєте групу картин, то пам’ятайте, що між ними має бути вільний простір, щоб око «відпочивало» і композиція виглядала гармонійно, зображення не зливалися.

– для горизонтального полотна візуально проведіть пряму лінію на 2-3 см від нижнього краю полотна, щоб картина гармонійно виглядала на стіні, ця лінія повинна знаходитися на рівні ваших очей. Вертикальні картини розміщуються за тим же принципом, тільки відстань від краю беремо 6 см.

Картина галерея на стіні у вітальні

– сформувати необхідний кут нахилу ви можете за допомогою мотузки – кріплення: чим сильніше натяг, тим щільніше до стіни буде висіти картина.

– в разі нестачі світла в кімнаті краще організувати додаткове підсвічування картини або групи творів. Розмістіть джерело світла так, щоб воно не створювало тіні і відблиски на картині, для цього найкраще підійдуть галогенові світильники, які не будуть спотворювати колірну гамму твору. Головне не забувати про збереження поверхні: максимальна освітленість – 150 люкс, 100Вт лампи розжарювання або 20Вт люмінесцентної. Джерело світла розміщуйте не ближче одного метра від полотна.

Як розвішувати картини: поради по групованню

– групуйте твори по стилю їх написання, тобто акварель з аквареллю, графіку з графікою і т.д.

– популярний сьогодні спосіб комбінування – поєднання двох картин, однакових за стилем і тематикою, але різних за розміром і навіть формі. Картина меншого розміру розміщується перед великим панно, вона більш яскрава і деталізована.

– комбінуйте дві або три картини одного розміру і стилю, помістіть їх в однакові рами, розмістіть в ряд вертикально або горизонтально, вирівнюючи їх по нижньому краю полотна. Такий спосіб один з найбільш безпрограшних і універсальних.

картини з листям сучасні картини для оселі

– групуйте невеликі полотна навколо більшої роботи, яка приваблює найбільше уваги, виконує роль центру композиції. Не забувайте про основні правила: роботи повинні бути близькими за стилем, колірній гамі, сюжетом і розміром.

– оригінальний підхід до оформлення приміщення – старий, повірений часом, метод суцільної шпалерної розвішування. В даному випадку картини закривають майже всю стіну. Тут ви можете проявити свою фантазію: картини можуть бути різного розміру, в рамах і без них, або ж, навпаки, тематичними, мати однаковий розмір і форму. Такий прийом часто використовують для оформлення робочих кабінетів або модних студій.

– ще один сучасний варіант – використання гравюр з однієї серії. Роботи можуть бути різного розміру. Додайте їх в кутку кімнати, щоб створити в кімнаті стильну і в той же час затишну обстановку.

картини для оселі галерея картин для оселі

– щоб не помилитися, спочатку розкладіть композицію з картин на підлозі, складіть різні варіанти і комбінації, і тільки потім переносите її на стіну. Пам’ятайте, що розміщення картин “по зростанню” – ознака поганого смаку.

Користуйтеся основними правилами і порадами, але не забувайте, що картина або їх група, в першу чергу, повинна гармонійно виглядати і доповнювати інтер’єр.

Ти можеш вибрати картину будь-якої тематики в галереї або замовити свою

Замовити свою картинку